הלוואות לרכישת נכס מסחרי


שלושה אנשים סוגרים עסקה של קניית נכס

כאשר אנו מדברים על עסקאות רכישה ומכירה של נדל"ן, לא תמיד הכוונה היא לשוק הנדל"ן הפרטי, שבו מעורבות משפחות, זוגות צעירים, משקיעים ומשפרי דיור. קיים סקטור נפרד שנקרא נדל"ן מסחרי, והוא מתייחס לנכסים כגון חנויות, משרדים, בתי מלון, מגרשי חניה ועוד.

ההבדל העיקרי בין שני התחומים הנדל"ניים הללו הוא בכך, שהנכס המסחרי מניב הכנסות שוטפות גבוהות לבעליו. דירה פרטית לצורך מגורים, לעומת זאת, אינה מניבה הכנסה נוספת מעבר לעליה או הירידה בשווי שלה בהתאם למצב בשוק. גם אם הדירה הפרטית נרכשה לצורך השכרה, ההכנסות יהיו מינוריות ביחס לנכסים המניבים בשוק הנדל"ן המסחרי.

הלוואות לרכישת נכס מסחרי

ניתן לקבל הלוואות לרכישת נכס מסחרי מהבנקים וגם על ידי הלוואות חוץ בנקאיות. קבלת אשראי מהבנק לצורך רכישת נכס מסחרי יכולה להיות דבר מסובך, זאת בעקבות הקשחת התנאים הבנקאיים עבור הלוואות נדל"ן. במידה ואתם בוחרים לפנות לבנק, תהיו מוכנים להציג ביטחונות ברמה גבוהה ולעבור מסכת של אישורים בירוקרטיים רבים.

הלוואה מגוף חוץ בנקאי היא פשוטה יותר מבחינה ביורוקרטית אך העלויות בדרך כלל גבוהות יותר בגלל סיכוני האשראי שמתבטאים בריבית. בכל אופן, הסיכוי לקבל הלוואה בגופים החוץ בנקאיים הוא גדול יותר.

יש לציין, כי רמת ההכנסות העתידיות מן הנכס המסחרי משפיעה באופן ישיר על הערכת השווי של הנדל"ן המבוקש. לפיכך, במקרה ואתם מעוניינים לקבל הלוואות לנכסים מסחריים, תצטרכו להגיש ניתוח של תזרים הכנסות עתידי מטעם מומחה חיצוני בתחום הנדל"ן. ככל שההכנסות הפוטנציאליות של הנכס גדולות יותר, כך הסיכוי לקבל מימון עבור רכישת הנכס גדל.

אנו באתר ההלוואות אקספרס עומדים כאן לשירותך ומוכנים לענות על כל השאלות שיש לך בנוגע להלוואות לרכישת נכס מסחרי. פנה אלינו כבר היום על ידי השארת פרטיך באתר והנציגים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.