מחשבוני הלוואה


כשלוקחים סכום כסף ממוסד כלכלי כל שהוא, מומלץ מאוד לבדוק מספר דברים: הדבר הראשון – את תנאי הריבית שקבע עבורכם אותו מוסד. דבר נוסף שצריך לבדוק הוא גובה ההחזר החודשי הנגזר מהעסקה הזאת, מספר התשלומים שתידרשו להם ואת היכולת שלכם לעמוד בהם. לצורך כך מעמידים לפניכם גופים שונים מחשבון שיכול לסייע לכם, הלווים, בביצוע הבדיקה כאמור.

מחשבונים שימושיים

לאומי
פועלים
דיסקונט משכנתאות
מזרחי-טפחות
הבינלאומי
אתר מחשבונים לעם

איך מבצעים חישוב הלוואה

הנוסחאות לחישוב הריבית עבור סכום הכסף שאתם עומדים לקחת וחישוב התשלומים הכוללים אותה הן פשוטות למדיי. אם אחוז הריבית השנתית ידוע ומספר התשלומים ידוע גם הוא, ניתן לחשב את ההחזר החודשי.

הבעיה מתחילה כאשר מעוניינים לחשב צורות שונות של תשלום: צורה אחת גורסת החזר החלק היחסי של הקרן וכל הריבית החודשית על כל הסכום (שיטת קרן שווה). מחשבון החזר הלוואה יכול לחשב את ההחזר החודשי בקלות, כשהתופעה הבולטת כאן תהיה ירידה מתמדת בגובה ההחזר החודשי.

רבים מעוניינים שהסכום שנטלו יוחזר, כולל הריבית, בתשלומים שווים (שיטת שפיצר). כאן הנוסחה שונה ובאמת נדרש כלי איכותי לחישוב.

מחשבון הלוואה פריים והריבית האמיתית

לעיתים, בעיקר כאשר סכום הכסף שלקחתם הוא בריבית משתנה, יש צורך במחשבון שיכלול גם את ההתייחסות לריבית. בדרך כלל, נוקב מי שנותן את הכסף בריבית הפריים + אחוזים. הריבית כאמור היא הריבית שבה "קונה" אותו גוף כסף מבנק ישראל על מנת להעביר לכם אותו, או "מוכר" כסף לבנק ישראל, אם החלטתם להפקיד כספים שברשותכם – התוספת שמעליה היא הרווח שלו.

ביצוע השוואה מושכלת

השוואה בין הצעות שונות שניתנו לכם ניתן לבצע אך ורק אם יש ברשותכם מחשבון החזר הלוואה איכותי, הכולל את כל המשתנים והמסוגל לחשב במהירות את התוצאות אם וכאשר אתם משנים אחד מהפרמטרים. מחשבון הלוואה פריים יכלול, כמובן, את השינוי בגובה התשלום החודשי אם וכאשר תשתנה ריבית הפריים.

פורטל הלוואות אקספרס מסייע לכם, הזקוקים למזומנים, לערוך השוואת מחירים בין המוסדות השונים. חשוב לדעת – קבלת תשובה מלאה וברורה כרוכה בשאילת השאלות הנכונות. לפיכך, חשוב לשנן ולרשום לעצמכם את השאלות. הפורטל מכיל רשימת מוסדות בנקאיים ואחרים, שתוכלו להתקשר אליהם ולשאול את השאלות שיסייעו לכם בבחירה.

מחשבון החזר הלוואה והשאלות שיש לשאול

כאן ניתן להביא רק דוגמאות לשאלות, כיוון שכל אחד מסדר את התשלומים כפי שמתאים לו, השאלות הבסיסיות לצורך חישוב הלוואה הן בדרך כלל: מהו גובה הסכום המכסימלי שניתן לקבל ובמה הוא תלוי; מה תקופת הפרעון הארוכה ביותר שניתן לקבל; מה הריבית שתשלמו ומה ההפרש (פריים + (X ושאלה נוספת – איזו שיטת החזר נהוגה (כל הריבית בכל חודש, חלוקה להחזרים שווים).

מחשבון איכותי צריך לכלול שדות שבהם תשתלו את הנתונים שקיבלתם ותקבלו תוצאה ברורה המשקפת את המציאות. לאחר מכן תוכלו לברר יותר בקלות אם אתם יכולים לעמוד בהחזרים או שלא.

כל הגופים והמוסדות הכלכליים המופיעים בתוך פורטל הלוואות אקספרס הם מהאיכותיים ביותר שיש ונציגים שלהם ישמחו לתת לכם תשובה הולמת בעזרת חישוב הלוואה נכון. היכנסו כעת ותוכלו לבחור לעצמכם את המסלול המתאים ואת המוסד המתאים שיסייע לכם בצורה הטובה ביותר.