חישוב החזר הלוואות ומשכנתא


במקרים רבים בחיים אנו מוצאים את עצמנו זקוקים לסיוע כלכלי מהבנק. לרוב, נבחר לקבל הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית, בתנאים נוחים אשר נוכל לעמוד בהחזרים. בנקים ומוסדות פיננסים מציעים הלוואות למטרות שונות ומגוונות. הלוואות ניתנות למטרות פרטיות, כמו במקרים בהם אתם מעוניינים לממן את חתונת הבן, לשדרג את האוטו המשפחתי הישן, לבצע שיפוץ בבית ועוד. הלוואות ניתנות גם למטרות פיננסיות, עסקיות, כאשר אתם זקוקים לכסף על מנת לפתוח עסק, להרחיב עסק או להצליח ולהציל עסק מסגירה.

איך מחשבים את ריבית ההלוואה?

כאשר אתם מחליטים לבקש הלוואה, הדבר הראשון שאתם חושבים עליו הוא הריבית, אשר מהווה סוג של תשלום על ההלוואה ומוחזרת לגורם המלווה, יחד עם סכום ההלוואה שניתנה לכם. כל בנק או מוסד אשר יעניק לכם את ההלוואה, ייקבע את אחוז הריבית שאתם תחזירו עם ההלוואה. סכום הריבית מחולק למספר התשלומים אותם בחרתם לקחת, וכך בכל תשלום חודשי, אתם משלמים את הקרן, שהיא ההלוואה שניתנה לכם, בתוספת הריבית.

מחשבון לחישוב הלוואות ומשכנתא

בין אם אתם בוחרים לקבל משכנתא, הלוואות צמודות מדד או פריים, וודאי חשוב לכם לדעת מראש כמה כסף תצטרכו להחזיר, מה יהיה ערך ההחזר החודשי ומה יהיה סכום הריבית הכולל אותה תצטרכו לשלם לגורם המלווה. לשם כך, קיימים ברשת מחשבונים לחישוב הלוואות מסוגים שונים לרבות, הלוואות גישור, הלוואות בלון והלוואות שפיצר.

לא משנה איזו הלוואה לקחתם, בגלל ריבוי סוגי ההלוואות ישנם חישובים שונים לריבית ולהחזרי ההלוואות. לכן, כדאי לחשב את החזר ההלוואה כדי לדעת מראש למה אתם נכנסים ובכדי שתוכלו לתכנן את צעדיכם הכלכליים בחוכמה ולדעת בביטחון כי תוכלו לעמוד בהחזרים של ההלוואה.

מחשבונים לשימושכם:

לאומי

פועלים

דיסקונט משכנתאות

מזרחי טפחות

הבינלאומי

מימון ישיר – הלוואות רכב

אתר מחשבונים לעם