הלוואות לרכב חדש או יד שניה


שוק הרכבים בישראל הוא אחד השווקים הפעילים ביותר ומגלגל כמאה מיליארד שקלים בשנה. בשנים האחרונות נכנסו גופים כלכליים שונים לשוק הזה והחלו להעניק הלוואה לרכב חדש ללקוחותיהם. השיטה היא פשוטה והגיונית – הרכב עצמו משמש ערבות לכספים שניתנו. ההלוואה נפרסת על פני תקופה המאפשרת תשלומים נוחים, כאשר בתום התקופה ניתן להחליף את המכונית – ולקחת הלוואה חדשה.

הלוואות לרכב וחברות ליסינג

השיטה המוכרת ביותר לקבלת כספים כאמור היא באמצעות רכישת מכונית בשיטת הליסינג. חברות עסקיות כמו גם לקוחות פרטיים יכולים לקבל לידיהם מכונית חדשה, לשלם סכום התחלתי שנקבע מראש ולהמשיך לשלם את תמורתה בתשלומים חודשיים הנפרשים ברוב המקרים על פני תקופה של חמש שנים.

בתום התקופה יידרש הרוכש להחליט אם לקחת את המכונית אליו ולהעביר אותה על שמו או למכור אותה בחזרה לחברה ולהשתמש בסכום שהתקבל להחזר יתרת הסכום שנותרה. כנו כן תשמש תמורת הרכב לתשלום סכום התחלתי עבור מכונית חדשה, תוך קבלת הלוואה לרכב חדשה.

בשיטה הזאת כולם נהנים – הלקוח נוסע תמיד במכונית חדשה ואילו חברות הליסינג מצליחות למכור מכוניות חדשות בכל זמן קצוב.

הלוואה לרכב חדש והבנקים

בשנים האחרונות הבינו גם בבנקים את הפוטנציאל הרווחי והחלו מעניקים כספים לרכישת מכוניות חדשות. גם כאן משועבדת המכונית להלוואה והשעבוד מוסר אך ורק בתום התשלום. ואולם שום מוסד בנקאי או חוץ בנקאי לא יתן סכומי כסף למי שבירור קצר העלה שאין לו יכולת החזר סבירה. כמו כן הבנקים מעניקים כספים בתמורה לריבית והחזרים חודשיים אך ורק לצורך קניית רכב חדש.

חברות השכרה

מכונית הנמצאת ברשותה של חברת השכרה מתבלה במהירות יחסית ובתוך שנתיים נוצר הצורך להחליף אותה. חברות אלה מציעות מכוניות מדגמים מתקדמים במחירים הנמוכים בחמישה עשר עד עשרים אחוזים ממחיר המחירון, תוך אופציה לרוכשים לקבל הלוואות לרכב המכסות כמעט את כל סכום הרכישה

יבואני רכב

עם הגופים המעניקים סכומי כסף לרכישת מכוניות חדשות או משומשות משנתונים מתקדמים ניתן למנות גם את יבואניות הרכב, הרואות בשיטה הזאת צורה יעילה להגדלת המכירות. מבחינת הלקוחות מדובר בהלוואה חוץ בנקאית שאיננה פוגעת במסגרת האשראי. מבחינת החברה מדובר בסכומים שהחזרתם בטוחה, כיון שהמכונית נשארת משועבדת להלוואה עד לתשלום האחרון שלה.

מכוניות ועסקים

עבור עסקים רבים, המכוניות הן גורם מכריע באפשרות ליצירת רווחים. חברות גדולות מבצעות רכישה מרוכזת של מכוניות, בעיקר בשיטת הליסינג. מכוניות אלה נמסרות לאנשי שיווק ומכירות או לכאלה שהחברה חפצה ביקרם. למעשה מעניקות חברות הליסינג הלוואה לרכב חדש בסכומים גדולים לחברות הללו.

פורטל הלוואות אקספרס מרכז רשימת מוסדות בנקאיים וחוץ בנקאיים, חברות השכרת מכוניות, חברות ליסינג וגופים אחרים המוכנים ויכולים להעניק לכם הגולשים הלוואות לרכב בתנאים טובים ובפריסת תשלומים נוחה. בתוך זמן קצר תוכלו לבדוק ולהחליט על המקום הטוב ביותר לקחת ממנו כסף לרכישת המכונית הבאה שלכם.