הלוואה ישירה


לא פעם קרה, בוודאי, שנדרש לכם סכום כסף כזה או אחר, כאן ועכשיו, כיוון שרציתם לרכוש דבר מה שהייתם מעוניינים בו, להחזיר חוב כל שהוא או לקדם מיזם כזה או אחר שבעתיד עשוי לשאת פרי. בפעם הבאה, אם וכאשר תעמדו בפני מצב כזה, כדאי לדעת כי  סיוע כספי מאחד הגופים המשמשים למטרה הזאת, עשויה לשנות את המצב.

הלוואה לכל מטרה ותנאי ההחזר

נטילת כסף בריבית ובהחזרים תקופתיים יכולה, כאמור, לסייע במידה רבה. אבל לפני שחותמים על הסכם ונוטלים כספים, כדאי ואפילו רצוי לעמוד על תנאי ההחזר ולהשוות בין הגופים השונים ומה הם מציעים.

פריסת ההחזרים: כדאי לבדוק שפריסת ההחזרים תתאים לכם. החזר גבוה מדיי עלול לפגוע ביכולת התמרון שלכם מבחינה תקציבית. החזר נמוך מדיי ופריסה ארוכה מדיי של תשלומים עלולה לגרום הוצאות מיותרות, בעיקר על ריבית.

תנאי ההחזר: חשוב לבדוק את הריבית שדורש הגוף הכלכלי שאליו פניתם. מוסדות חוץ בנקאיים נותנים הלוואה ישירה בריבית שונה מזו הנהוגה בבנקים, ואולם היא נתונה למיקוח. מעבר לריבית, ישנם תנאי הצמדה שונים. ריבית משתנה עלולה לעלות או לרדת בהתאם לקביעת ריבית הפריים והצמדה למדד עלולה להעלות או להוריד את ההחזר החודשי, בהתאם לתנודות המדד.

בדרך כלל, בנטילת כספים בריבית משתנה ההחזרים יהיו נמוכים יותר אבל הסיכון לעלייה (או הסיכוי לירידה) בריבית חל על מי שלווה את הכספים. אם הכספים נלוו בריבית קבועה, עשוי הגוף שנתן אותם לקחת לעצמו מקדם בטיחות בדמות אחוזי החזר גבוהים יחסית. מצד שני, לווה הכספים יהיה מוגן, לפחות מפני שינויים בריבית.

שיטת ההחזר: יש חברות המחלקות את ההחזרים ואת הריבית הצפויה לתשלומים שווים. בשיטה הזאת יודע הלווה את סכום ההחזר ואולם זה יכול להשתנות, אם הכספים ניתנו בריבית משתנה ובהצמדה למדד. חברות אחרות מחשבות את הריבית החודשית על כל הסכום וגובות אותו יחד עם תשלום הקרן. בשיטה הזאת, התשלומים הולכים ופוחתים בכל החזר.

פורטל הלוואות אקספרס מציג בפניכם רשימה ארוכה של גופים איכותיים בעלי חוסן כלכלי בשוק, היכולים לתת מענה הולם לדרישות ולצרכים שלכם. הפורטל מאפשר ביצוע השוואה בין הגופים והחברות השונות בקלות יחסית וביעילות.

הלוואה ישירה ופרעון מוקדם

נטילת כספים בריבית היא לרוב הכרח בל יגונה. ואולם לא פעם קורה שמי שנטל את הכספים מעוניין להחזיר אותם מוקדם מהצפוי. גם את נושא ההחזר המוקדם והתנאים שלו כדאי לבדוק מראש. יש גופים שאינם מערימים מכשולים אבל אחרים יוצרים מצב שבו החזר מוקדם אינו אפשרי, ומכל מקום איננו משתלם.

אם סכום הכסף שאתם צריכים, דרוש לכם כאן ועכשיו, אבל מצד שני ידוע לכם כי קיים סיכוי שיהיה בידיכם בעתיד הנראה לעין סכום כסף שיוכל לכסות חלק מיתרת החוב שלכם או את כולו, יש לשים דגש על נושא הפרעון המוקדם.

ערבויות לנותן הכספים

בעבר הלא רחוק היה הנושא הזה בעייתי, והוא שמנע את ההתפתחות של שוק ההלוואות בישראל. נכון להיום ניתן לברר בקלות יחסית את מצבו של הלווה ולקבל ערבויות מתאימות. חשוב לדעת – ככל שהערבויות טובות יותר, הסיכון לגוף המלווה קטן יותר והדבר יכול להתבטא בגובה הריבית, כמו גם בעלויות אחרות.

פורטל הלוואות אקספרס מפשט עבורכם את כל נושא הבדיקה. רשימת הגופים והמוסדות המעניקים הלוואה לכל מטרה המופיעה בפורטל היא ארוכה והמוסדות עצמם הם מהאיכותיים שיש. הכינו מראש את רשימת הבקשות שלכם, היכנסו לפורטל ובצעו את ההשוואה המתבקשת, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר מבחינתכם.